Co czytać, jeśli jesteśmy zainteresowani branżą edukacyjną i nowinkami w tej dziedzinie?
Spośród kilku pism wydawanych w mniejszym lub większym nakładzie wybrałam „Nowe Horyzonty Edukacji”. Dlaczego? Przyczyna jest dość banalna. To dosyć nowe czasopismo (Pierwszy numer został wydany w 2012 roku.), więc motywacja i kreatywność piszących przypuszczalnie będą bardzo duże, co przekłada się na jakość tekstów.

To pismo jest też wydawane w atrakcyjnej oprawie
graficznej. Po prostu chce się je mieć. Tym bardziej, że do zakupu zachęca również przystępna cena (8,60 – 9,80 zl.). Jeśli zamówicie je na stronie www.edu21.pl ,
nie poniesiecie kosztów przesyłki.
„NHE. Nowoczesna Edukacja, Nauka, Technologie, Innowacje” mają szeroką paletę zagadnień. Przeczytacie o ludziach, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju edukacji (np. o Korczaku), poznacie poglądy naukowców na bolączki współczesnej edukacji i jej kondycji. Znajduje się  też miejsce na omówienie, m.in. ADHD, dysleksji.

Przeczytacie o różnych systemach edukacji funkcjonujących w Europie, zmieniającym się rynku pracy oraz nowych alternatywnych formach edukacji.
Wiele miejsca w „NHE” poświęca się nowym technologiom, ale – moim zdaniem – są to optymalizowane teksty, to znaczy, że autorzy pokazują zalety i wady, nie ma więc zbytnich agitacji i przechyłów, które mogłyby wypaczać jedno stanowisko. Poza tym najdziemy wywiady z praktykami, dowiemy się, że nie tylko modernizacja szkoły może być siermiężnym wyzwaniem, a ci którzy się za nią biorą lub mają pomysły mogą być narażeni na ostracyzm. Tak może być też w przypadku uczelni (wywiad z prof. Andreasem Salcherem, „NHE” Nr3 2012-2013). Wszystkich, którzy szukają odpowiedzi na pytanie, jak zmienia się edukacja i dokąd zmierza, czyli jaki jest jej horyzont, zachęcamy do lektury i prenumeraty „NHE”.    E&CTS

PS
Pamiętacie, że jesienią rozsyłałam różne poradniki i banery? Mam nadzieję, że tak. Dziś mam dla Was Numer 3(6)2013 „NHE”. Okładka tu: http://www.edu21.pl/wp-content/uploads/2013/08/NHE-6-COVER.jpg.
Jeśli jesteście zainteresowani, proszę o adres, na pewno wyślę. Pozdrowienia. E&CTS